A Fiumei úti sírkert piarista emlékei

írta Koltai András és Szekér Barnabás
Piarista Rend Magyar Tartománya, Budapest, 2021

Az 1849-ben megnyitott Fiumei úti sírkert (amelyet sokáig Kerepesi útinak hívtak) Budapest és egyben Magyarország legjelentősebb temetőjévé vált. Itt nyert végső nyughelyet az ország politikai, kulturális és tudományos elitje, a számukra emelt síremlékek között pedig számos kiemelkedő művészeti érték található. A temetőben két sírboltban és három külön sírban összesen 91 piarista tanár nyugszik. Személyük és síremlékeik méltók a temető egészéhez, hiszen sokan a magyar művelődés meghatározó szereplői voltak. Ez a kiadvány a piarista síremlékek mellett 19 itt eltemetett jelentősebb piarista tanár életét mutatja be. A virtuális séta emellett elvezet a budapesti piarista gimnázium itt eltemetett nevesebb diákjainak sírjához, és közülük tízről közöl rövid életrajzot. A kiadványhoz mellékletként külön térképlap is készült, amely megkönnyíti az ismertetett sírok bejárását.