A jubileumi kiállítás finisszázsa

2018. február 28-án zár a Hitre, tudásra: a piaristák és a magyar művelődés című jubileumi művelődéstörténeti kiállítás a Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeumában. A szervezők február 24-én, szombaton egész napos finisszázst (zárórendezvényt) tartanak izgalmas gyermek, ifjúsági és felnőtt programokkal, kurátori tárlatvezetésekkel és irodalmi színpaddal.

10:30 (családoknak)

• Kézműves foglalkozás (bárányka és galamb készítés papírból)
  • Játékos ismerkedés a kiállítással: az élénk gyerekekkel mozgásos játékokat játszunk, és közben – fülünket hegyezve éles szemünk segítségével – megismerkedünk a kiállítással.
  • Dramatikus játék: meghallgatjuk a bibliai Noé történetét, melyet meg is elevenítünk.

11:30 (felnőtteknek)

Kurátori tárlatvezetés (Koltai András, súlypontban a kéziratok)

13:30 (középiskolásoknak)

• Fénytanoncok: optikai kísérletek: fénnyel, tükrökkel és szemünk tulajdonságaival játszunk, Bogdán Melinda és Munkácsy Gyula (az Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum munkatársai) közreműködésével.
  • Kézművesség (napóra készítés papírból)

15:00 Piarista irodalmi színpad

• Fábri Géza és Fábri Ivánovics Tünde (Dugonics András Piarista Gimnázium Népzenei Kamaraműhely, Szeged) zenés műsora
  • Rímekbe zárt életem avagy egy piarista szerzetes élete a 20. században... / Sík Sándor életét és műveit bemutatják a Kossuth Lajos Középiskolai Piarista Kollégium (Sátoraljaújhely) diákjai. Rendezte: Pokrócos Zsuzsanna
  • Magamat, íme, elhoztam Neked / Szemerédi Bernadett és Szathmáry Melinda verses-zenés műsora Sík Sándor műveiből
  • Tetemre hívás / Arany János balladáját előadják a Piarista Gimnázium (Vác) diákjai. Rendezte: Bartáné Győrfi Marianna. Szakmai mentor: Horváth Lajos Ottó

16:30 (felnőtteknek)

Kurátori záró tárlatvezetés (Koltai András, Rákossy Anna, Borbás Péter, Baranya Péter, Szekér Barnabás részvételével)

A belépés ingyenes (ezen a napon a Budapesti Történeti Múzeum ingyenesen látogatható). Várunk minden érdeklődőt szeretettel!

Helyszín: BTM Vármúzeum (Budavári palota E épület, 1014 Budapest, Szent György tér 2., további részletek >>)

Lásd még: https://www.facebook.com/events/160132861442536/

Budapesti Történeti Múzeum, Piarista Rend Magyar Tartománya