Megnyílt a Piarista Múzeum nyári kiállítása

Megnyílt a Piarista Múzeum nyári kiállítása, amely zarándoklás, cserkészkedés, vitorlázás és fényképezés témakörökben vonultat fel elsősorban a 20. század első feléből származó igen izgalmas relikviákat. Találkozhatunk a nagy piarista zarándok, Guba Pál emléktárgyaival, máriazelli emlékekkel, aztán a gödöllői cserkész világjamboree zászlóival, levelezőlapjaival, fényképalbumaival, majd a piarista vitorlázás kezdetei, illetve Kovács Mihály tanár úr legendás beluga-építése elevenednek meg képeken, újságkivágásokon. Emellett pedig egy fotótörténeti ízelítőt is kapnak látogatóink, ugyanis számos régi fotómasinán keresztül bepillantást nyerhetnek abba, hogyan is fejlődött a fényképészet a 19. század végétől a 20. század közepéig.